Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pro rodiče

Příspěvky

A je to tady: Souběh rodičovské a příspěvku na péči bude opět možný...

8. 11. 2012

Prezident Václav Klaus podepsal novelu, která nově upravuje souběh rodičovské a příspěvku na péči.  Možnost souběhu zcela zrušila od ledna sociální reforma.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Pro rodiče | Komentářů: 0

Vyšetření na Oční klinice v celkové anestezii v ambulantním režimu - pokyny pro rodiče

23. 4. 2012

Od 1.9.2011 je možnost vyšetření v celkové anestezii ambulantně.

 

Příspěvek na péči od 1.1.2012

3. 3. 2012

NÁROK OD 1/1/2012
Příspěvek na péči je určen
pro občany, kteří jsou z důvodu nepříznivého zdravotního stavu závislí na pomoci jiné osoby v oblasti péče o vlastní osobu a při soběstačnosti
  • péčí o vlastní osobu se rozumí:
    denní úkony spojené např. se zajištěním či přijímáním stravy, výkonem fyziologické potřeby, oblékáním a obouváním, tělesnou hygienou, péčí o zdraví apod.
  • soběstačností se rozumí:
    úkony, které umožňují účastnit se sociálního života (např. úkony spojené s péčí o domácnost, nakupováním, úklidem, přípravou stravy, schopností komunikace, mobility a orientace apod.)
příspěvek náleží přímo osobě zdravotně postižené nebo seniorovi, NE poskytovateli sociálních služeb.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Pro rodiče | Komentářů: 0

Rodičovský příspěvek pro dlouhodobě zdravotně postižené dítě - změny od 1.1.2012

6. 1. 2012

V souvislosti se zásadní změnou konstrukce rodičovského příspěvku, zánikem speciálních posudkových kritérií pro posuzování zdravotního stavu pro účely dávek státní sociální podpory a vyloučením souběhu s příspěvkem na péči u dítěte zakládajícího nárok na rodičovský příspěvek, je přechod dosavadních nároků na rodičovský příspěvek rodičů pečujících o dítě dlouhodobě zdravotně postižené nebo o dítě dlouhodobě těžce zdravotně postižené a povinnosti s tím související podrobně upraven.

Nárok na rodičovský příspěvek, který se poskytoval podle dosavadních předpisů při péči o zdravotně postižené dítě, které bylo k 1. 1. 2012 mladší 3 let, se nadále poskytuje ve výši 7 600 Kč do 3 let věku dítěte, pokud toto dítě nemá nárok na příspěvek na péči. Má-li takové dítě nárok na příspěvek na péči, musí rodič do 31. 1. 2012 zvolit jednu z těchto dávek a druhá se odejme.

Aby měli všichni rodiče možnost volit do konce ledna 2012 mezi rodičovským příspěvkem (ve výši 7 600 Kč měsíčně do 3 let věku dítěte) a příspěvkem na péči, stanoví se zároveň, že všechny děti starší jednoho roku, které zakládají nárok na rodičovský příspěvek z titulu svého zdravotního postižení, se nejdéle do 31. 12. 2012 považují za osoby závislé na péči jiné osoby ve stupni I nebo II a mají nárok na příspěvek na péči.

 
 

 

 

Z DALŠÍCH WEBŮ

REKLAMA