Jdi na obsah Jdi na menu
 


Od paní Daniely 21.2.2012

3. 2. 2018

Chtěla jsem se zeptat, jestli se tato nemoc vyvíjí tak pomalu, že by za 2,5 roku ještě neměl žádné příznaky? Vidí dobře, nešilhá, jen levé oko lehce přivírá před světlem a má na něm nepatrně větší zorničku, ale to už má od mala a doktor na něm nezpozoroval nic divného. 
Ve čtvrtek jdema na oční a já mám hrozný strach! 
Nevím, jestli svůj dotaz směřuji správně, ale budu moc ráda za odpověď.
S přáním hezkého den
Daniela

 

Dobrý den, 
 
moc Vám děkuji za Vaši odpověď, vážím si toho, že jste si na mě udělala čas. 
Zítra nás čeká prohlídka na očním a já už začínám být silně nervózní. Ještě když vím, jak syn u doktorů vyvádí a že se určitě vyšetřit nenechá. :(
Koukala jsem ještě na fotky od jeho narození a odlesk jsem našla na fotce, kde mu bylo půl roku. Ale asi v jeho 18 měsících jsme byli na očním, 
doktor oči rozkapal a nic nenašel, ale to jsem o této nemoci ještě nevěděla, tak jsem se ho nemohla zeptat.
Myslíte si, že by to už tenkrát opravdu poznal? Syn má ty odlesky v očích i když ho fotíme zepředu, ne jen z boku a z té tisícovky fotek co máme jich bude dohromady tak 10-15, kde to má. 
Jen je mi divné, že to má někde na obouch očích, někde na pravém, někde na levém.. to je normální? Všichni mi říkají, že to určitě dělá foťák, tak nevím. 
A kdyby tam opravdu něco měl, tak by za takovou dobu neměl žádné příznaky???
Zítra až přijdeme od očního, tak napíšu jak jsme dopadli. 
 
Hezký den
 
Daniela

 

27.2.

Dobrý den, 
omlouvám se, že píšu až teď, ale dřív jsem se k počítači nedostala.
Syn se kupodivu nechal vyšetřit, tak jsem moc ráda. Retinoblastom nemá, má jen světlé oční pozadí, proto mu ty oči někdy na fotkách svítí, nebo to prostě dělá foťák.Hrozně se mi ulevilo. Paní doktorka mi ale říkala, že kdyby tam měl nádor, tak že už by tu dávno nebyl. Že by ho v sobě určitě nemohl mít od jeho 6 měsíců, že postupuje dost rychle.
Ale dozvěděli jsme se, že má silnou oční vadu, 5 dioptrií do dálky na levém oku a tupozrakost. Takže dnes jedeme vybrat brejličky a budeme lepit zdravé oko, aby to nemocné vycvičil. Už vidím našeho synátora, jak si nechá zalepit oko.. no bude to zajímavé, ale musíme to zvládnout, jinak by mohl přestat úplně vidět. 
Opravdu moc Vám děkuji za Váš čas a odpovědi na mé otázky a přeji Vám, Vaší malé dcerce i celé Vaší rodině v životě hlavně mnoho ZDRAVÍ!!!!
 
Hezký den
 
Daniela